Bir Parti Daha Kemal Kılıçdaroğlu’nu Destekleyeceğini Açıkladı

8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın oğlu, 21. dönem Malatya Bağımsız Milletvekili ve TEK Parti Genel Başkanı Ahmet Özal, Türkiye İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olarak açıklanmıştı. İmza sürecinde sadece 1544 imza toplayarak, 100 bin imzanın gerisinde kalan Ahmet Özal, seçimlerde Kemal Kılıçdaroğlu’nu destekleyeceklerini açıkladı.

14 Mayıs seçimlerinde Türkiye İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı olan Ahmet Özal, imza sürecinde sadece 1544 imza toplayarak gerekli olan 100 bin imzanın oldukça gerisinde kaldı. CHP Genel Merkezi’nde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu ve Ahmet Özal sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.

Kendisini CHP’den aradıklarını söyleyen Özal, “Daha önce de birkaç defa görüştük. Bugün aradılar. Güzel bir görüşme oldu.” ifadelerini kullandı. Kemal Kılıçdaroğlu ile zaman zaman görüştüklerini kaydeden Özal, “Rahmetli babam da Kemal Bey’i çok severdi. Zamanında birlikte çalışmışlardı” dedi.

Ahmet Özal, Kemal Kılıçdaroğlu’nun adaylığını destekleyeceklerini söyledi. Özal, “Kılıçdaroğlu’nu seçimler sırasında ve sonrasında her türlü şekilde destekleyeceğiz” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir