Peker’in avukatından seçimden bir gün önce ‘yeni video’ iddialarına yanıt

Organize suç örgütü lideri olmakla suçlanan ve hakkında yakalama kararı çıkarılan Sedat Peker, Birleşik Arap Emirlikleri’nde kendine uygulanan ‘dijital tecrit’ nedeniyle sosyal medyadan paylaşım yapamıyor. Peker’in avukatı Ersan Barkın seçim öncesi yeni video iddialarının aynı nedenden dolayı mümkün olmadığını söyledi.

Barkın, “Sayın Peker’in ifade hürriyetinden mahrumiyeti iradi bir durum değil, hukuki durumun gereğidir. Dolayısıyla kendi kararıyla bu durumu ortadan kaldırabilmesi olanaklı değildir” ifadelerine yer verdi.

Barkın, şu ifadeleri kullandı:

“Bazı gazeteci dostların, sayın Sedat Peker’in seçime birkaç gün kala açıklamalarına devam edeceğine dair değerlendirmelerini okuyorum. Sayın Peker’in ifade hürriyetinden mahrumiyeti iradi bir durum değil, hukuki durumun gereğidir. Dolayısıyla kendi kararıyla bu durumu ortadan kaldırabilmesi olanaklı değildir.

Ancak bulunduğu ülkedeki hukuki ve fiili durumun değişmesi gerekir ki bunun için herhangi bir siyasi destek sağlanamadığı, yapılan imza kampanyaları da sonuç vermediği için kendi hukuki girişimleri dışında bir olanak kalmamıştır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir