Rus yazar Prilepin’in aracında patlama: 1 kişi öldü, Prilepin yaralandı

Milliyetçi Rus yazar Zakhar Prilepin, Rusya’nın Nizhny Novgorod bölgesinde aracında meydana gelen patlamada yaralandı. Rusya devlet haber ajansı TASS’ın aktardığına göre, Rusya patlamadan ‘Ukrayna ve Batı’yı’ sorumlu tuttu.

TASS haber ajansı, Prilepin’in aracının altına bomba yerlerştirildiğini yazarken, Rusya İçişleri Bakanlığı, patlamada bir kişinin öldüğü bilgisini paylaştı.

ZAKHAROVA: ABD VE BRİTANYA SORUMLU

Reuters’ın TASS’tan aktardığına göre, acil durum hizmetlerinden yapılan açıklamada Prilepin’in aracının ‘havaya uçurulduğunu’ söyledi. Prilepin’in patlamadan yaralı kurtulduğu ve bilincinin açık olduğu bilgisi paylaşıldı. Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mariya Zakharova, Telegram kanalından yaptığı açıklamada, “Doğru olan, gerçek oldu. Washington ve NATO, bir uluslararası terör hücresini daha besledi: Kiev rejimi” diye yazdı. Zakharova, patlamadan ‘doğrudan ABD ve Britanya’yı sorumlu tuttu.’

OLAY YERİNE MÜFETTİŞ GÖNDERİLDİ

Sputnik’in aktardığına göre, Prilepin’in sözcüsü, yazarın durumunun iyi olduğu, Nijniy Novgorod’daki olayın tam olarak ne olduğunun belirlenemediğini söyledi. Rusya Soruşturma Komitesi, Nijniy Novgorod bölgesindeki müfettiş ve kriminologların olay yerine intikal ettiğini bildirdi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir