TFF ve TBF’den FIBA Kadınlar Avrupa Ligi şampiyonu Fenerbahçe’ye tebrik

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nin finalinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni 99-60 yenerek şampiyon olan Fenerbahçe Alagöz Holding ile rakibini tebrik etti.

TFF tarafından yayımlanan tebrik mesajında, “FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde (EuroLeague Women) 2022-2023 sezonunu şampiyonlukla tamamlayan Fenerbahçe Alagöz Holding’i içtenlikle kutlarız.” denildi.

TBF’nin sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda ise sarı-lacivertli kulübün “Fenerbahçe Alagöz Holding Avrupa Şampiyonu” başlıklı mesajı alıntılanarak, “Avrupa’nın Türk finalinde ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni mağlup ederek şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe Alagöz Holding’i tebrik ediyoruz.” ifadeleri kullanılırken, gösterdiği başarılı performans nedeniyle ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi de kutlandı.

TBF Başkanı Türkoğlu’ndan “Türk ambargosu” vurgusu

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Avrupa şampiyonu Fenerbahçe ile Avrupa ikincisi ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni tebrik etti.

Türkoğlu mesajında, “FIBA Kadınlar Avrupa Ligi’nde şampiyon olan Fenerbahçe Alagöz Holding ve finalde mücadele ederek Avrupa’nın zirvesine Türk ambargosu koyan diğer temsilcimiz ÇBK Mersin Yenişehir Belediyesi’ni tebrik ederim.” şeklinde görüş belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir