Başkan İbrahim Sandıkçı OKAF’24’te Gençlerle Buluştu

Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik’te özgün eserleriyle üreten bir nesil

yetiştiriyoruz” Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, Orta Karadeniz Kariyer Fuarı’nda (OKAF’24) gençlerle bir araya geldi. Gençlerle hayalleri ve hedefleri üzerine uzun süre sohbet eden Başkan İbrahim Sandıkçı, Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde ve Canik Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’nda (CAMEK) sürdürülen eğitimler hakkında onlara bilgiler aktardı.

Gençlerin Başkan İbrahim Sandıkçı’yı dikkatle dinlediği sohbetlerde ise samimi diyaloglar yaşandı. CAMEK’te ve Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde eğitimlerin yoğun bir şekilde devam ettiğini dile getiren Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik’te özgün eserleriyle üreten bir nesil yetiştiriyoruz” dedi.

CAMEK’te Yetenekler Zanaate Dönüşüyor “CAMEK’te vatandaşlarımızı meslek sahibi bireyler olarak yetiştiriyoruz” diyen Başkan İbrahim Sandıkçı, CAMEK’te uygulamalı bir şekilde eğitim verdiklerini ifade ederek, “ CAMEK’te teorik eğitimlerimizle eş zamanlı olarak uygulamalı bir şekilde eğitim veriyoruz.

Vatandaşlarımıza 4 farklı modülde eğitim verdiğimiz CAMEK’te yetenekleri zannate dönüştürüyoruz. Mesleki istihdama katkılarda bulunduğumuz CAMEK’te, eğitimlerini tamamlayan vatandaşlarımız sertifikalarını alarak meslek hayatına başlıyor” diye konuştu. “Ülkemizin teknoloji alanındaki liderliğini sürdürecekler” Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde öğrencilerin yeni nesil teknolojileri yakından deneyimleme fırsatı bulduğunu söyleyen Başkan İbrahim Sandıkçı, “ Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsümüzde Milli Teknoloji Hamlesi’ne katkılar sunacak nesilleri yetiştirmeye devam ediyoruz. Deney ve gözlem çalışmalarıyla öğrenen, bilim ve teknoloji alanındaki eğitimlerimizle yeteneklerini keşfeden öğrencilerimiz, Allah’ın izniyle ülkemizin teknoloji alanındaki liderliğini sürdürecekler” dedi. Başkan İbrahim Sandıkçı, öğrencilerin Canik Özdemir Bayraktar Keşif Kampüsü’nde özel olarak oluşturulan atölye, laboratuvar, uygulama ve keşif alanlarında eğitimlerini sürdürdüklerini sözlerine ekledi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir