Bu 2 Altcoin Sakin Piyasada Koşuya Çıktı: Devamı Gelebilir!

Kripto para piyasası hafta sonu sakin bir seyir izliyor. Lider kripto Bitcoin 26 bin doların üzerinde çıktıktan sonra ivmesi yavaşladı. Piyasada genel olarak onu takip ediyor. Bununla birlikte 2 altcoin piyasadan ayrıştı ve koşuya başladı. Analistler devamının gelebileceğini söylüyor.

Worldcoin güçlü yükseldi, bu boğa koşusunu ne yönlendiriyor?

Hafta sonu, Bitcoin (BTC) şu anda çoğu altcoini etkileyen kararsız bir eğilime öncülük ediyor. Bu da piyasadan gelen karışık bir tepkiye neden oluyor. Bu düşüş eğilimi çoğu kripto parayı etkisi altına aldı. Ancak, Worldcoin (WLD) özellikle piyasa genelinde tamamen farklı bir seyir izliyor. Altcoin gün içinde %36,93 artışla 1,54 dolara ulaştı. Bununla birlikte WLD fiyatı daha sonra biraz çekilme yaşadı. Token, yine de basın zamanında günlük bazda yaklaşık %13 artışla 1,49 dolardan el değiştiriyor.

WLD 1 günlük fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Worldcoin’in yeniden dirilişi, OpenAI kurucu ortağı Sam Altman tarafından kurulan biyometri protokolüyle ilgili çarpıcı bir temelin olmadığı bir zamanda gerçekleşiyor. Nadir görülen bir durum olarak, Worldcoin token’ı bir gecede büyük bir birikim yaşadı. Bu süreçte altcoin işlem hacmi %356 artışla 424,6 milyon dolara yükseldi. Worldcoin’i çevreleyen tartışmalara rağmen token kendi başına bir hedefe ulaşıyor. Sam Altman’ın görünürlüğü ve protokolün Orb’u tarafından taranmak üzere kaydolmakla ilgili ödül, şu anda Worldcoin’in yeniden dirilişinde olumlu bir koşuyu besleyen faktörlerden bazılarını oluşturuyor.

MetaMask duyurusu bu altcoin fiyatını ateşledi!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, MetaMask THORChain (RUNE) için destek ekledi. THORChain ile entegrasyonunun, protokolde potansiyel olarak devrim yaratması mümkün. Bunun nedeni, MetaMask kullanıcılarının kendi kendine saklama takaslarına katılmaları için yeni bir fırsat sağlaması. Gelişmeyi kripto para elçisi Joel Valenzuela da sevinçle duyurdu.

Duyuru, THORChain’ın yerel kripto para birimi RUNE’un önceki yükseliş eğilimini daha da artırmış görünüyor. Bu, Thorchain’in Metamask aracılığıyla yeni keşfedilen erişilebilirliği nedeniyle yükseliş yatırımcılarının artan güven kazandıklarını gösteriyor. Bu doğrultuda altcoin fiyatı son 24 saat içinde %9’dan fazla artış gösterdi. Sonuç olarak, RUNE basın zamanında 1,91 dolardan işlem görüyordu. Bu da günlük zirvesi olan 1,92 doların hemen altındaydı.

RUNE teknik analizi: Altcoin için yükselişin devamı mümkün

Kripto analisti Danielle du Toit, RUNE’un teknik görünümü değerlendiriyor. Bu arada, RUNE’un 24 saatlik işlem hacmi 113.964.160 dolar olarak gerçekleşti. Bu da bir önceki güne göre %48’den fazla bir artış anlamına geliyor. Altcoin, piyasa lideri Bitcoin (BTC) karşısında da geçtiğimiz işlem gününde yaklaşık %9,21 oranında güçlenmeyi başardı. RUNE ve MetaMask’i çevreleyen olumlu haberler de token’ın son yedi gündeki performansını olumlu yönde etkiledi. Bu süre zarfında %19,95 oranında yükseliş kaydetti. Bu arada, 636.588.998 dolarlık piyasa değeri, RUNE’nin en büyük 52. kripto para birimi olarak sıralandığı anlamına geliyor.

RUNE için günlük grafik. Kaynak: TradingView

Teknik olarak, RUNE’un fiyatı son 2 haftadır 1,345 dolar ile 2,050 dolar arasında bir konsolidasyon kanalında işlem görüyordu. Ancak basın zamanında, altcoin bu kanalın üzerine çıkmaya çalışıyor. RUNE günlük mumunu 2,050 doların üzerinde kapatırsa, 3,010 dolara yükselmeye devam etmesi mümkün.

Ancak, RUNE bu fiyat noktasından reddedilirse, fiyat kanalının alt seviyesi olan 1,345 dolara kadar gerileyebilir. Yatırımcılar ve traderlar, günlük MACD çizgisinin son 48 saat içinde MACD Sinyal çizgisinin altından geçtiğini not etmek isteyeceklerdir. Bu, RUNE’un trendinin son zamanlarda düşüşten yükselişe döndüğünü gösteren önemli bir boğa teknik bayrağı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir