Çocuk şefler Karşıyaka’da mutfağa girdi

Karşıyaka Belediyesi’nin kente kazandırdığı Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi, düzenlediği atölyeler ile mutfak kültürüne katkı sunmaya devam ediyor.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile ortak düzenlenen etkinlikte Karşıyaka Çocuk Belediyesi üyeleri mutfağa girdi, makarna yaptı.

Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi kente gastronomi alanında katkı sunmaya, mutfak kültürünün zenginleşmesine hizmet etmeye devam ediyor. Alanında uzman şeflerin katılımıyla farklı başlıklarda düzenlenen atölyelerde, gençlerin ve yetişkinlerin yanı sıra çocuklar da mutfakla tanışıp yeteneklerini keşfetme şansı buluyor.

Karşıyaka Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü ile ortak düzenlenen etkinlikte, bu kez de hem çocukların yarıyıl tatilini renklendirmek hem de çocukların mutfak kültürüne katkı sunmak amacıyla farklı bir çalışma yapıldı. Çocuk Belediyesi üyeleri, alanında uzman şeflerle birlikte mutfağa girdi. 14 çocuk 4 saat süren etkinlikte sıfırdan başlayarak 2 çeşit taze makarna yaptılar, pişirdiler ve sosladılar; pişirdikleri makarnaları hem kendileri tattılar hem de şeflerine tattırdılar. 

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Ela Hızlı, “Genç nesillerin deneyimleyerek öğrenmesini çok önemsiyoruz. Okulların da yarıyıl tatiline girmesiyle Cordelion Mutfak Sanatları Merkezi’yle birlikte gastronomi etkinliği düzenledik. Çocuklarımız makarna yaptılar; mutfak kültürüne dair, üretime dair tecrübe kazandılar. Bize de bu lezzetin tadına varmak kaldı. Başta bu güzel tesisi hayata geçiren Başkanımız Dr. Cemil Tugay’a, etkinlikte emek veren merkez yönetimine ve şeflerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir