Kaplan ve eski emniyet müdürlerinden şikayetçi olan iş insanı Savaş: “Aracımın kurşunlanması olayını da aynı isimler azmettirdi”

Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında aralarında eski Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ile açığa alınan eski Asayiş Şube müdürü Oben Özay’ın da bulunduğu 4 polis hakkında ifade veren Şanlıurfalı İş insanı Aziz Savaş, bu kez de aracının kurşunlanması olayının azmettiricisi oldukları iddiasıyla Kaplan, Yılmaz ve Özay’dan şikayetçi oldu. Öte yandan Savaş’ın, önceki ifadelerinden birinde de Servet Yılmaz’ın 2021 yılında Ankara’daki bazı gece kulüplerine yönelik gerçekleştirilen bir baskında gözaltına alınan 30’dan fazla yabancı uyruklu kadını, Kaplan’ın ricası üzerine serbest bıraktırdığını öne sürdüğü öğrenildi. T24’e konuşan Savaş, “Ben yıllarca PKK’ya kafa tutmuş bir insanım. Uyuşturucu baronlarına boyun eğmem, korkmam. Yanımda devletin verdiği silahlı koruma varken aracımın kurşunlanması olayı, devletin üst düzey isimlerinin tümüne bir gözdağı vermek amacıyla yapıldı. Ama benim devlete, adaletin tecelli edeceğine inancım tam” dedi.

“Asayiş müdürüne 30 bin dolar verdim”

İş insanı Aziz Savaş, Ankara’da yeraltı dünyasında “Kaplanlar” olarak bilinen suç örgütünü yönettiği iddiasıyla tutuklanan Ayhan Bora Kaplan soruşturması kapsamında emniyete giderek, aralarında eski Ankara Emniyet Müdürü Servet Yılmaz ile açığa alınan eski Asayiş Şube müdürü Oben Özay’ın da bulunduğu 4 polisten, kendisini darp ettikleri ve rüşvet istedikleri iddiasıyla şikayetçi oldu. Savaş, Kaplan soruşturması kapsamında açığa alınan Özay’a kendi elleriyle 30 bin dolar teslim ettiğini öne sürdü. Ekim ayında yaptığı şikayetin ardından kendisine koruma tahsis edilen Savaş’ın arabası geçen cumartesi akşam saatlerinde kurşunlandı.

“Kaplan, Yılmaz ve Özay azmettirdi”

Olayın ardından emniyete giderek şikayetçi olan Savaş, daha önce haklarında ifade verdiği Ayhan Bora Kaplan, Servet Yılmaz ve Oben Özay’ın azmettirmesiyle aracının kurşunlandığını öne sürdü. Savaş ifadesinde, aleyhinde ifade verdiği kişilerin, şikayetlerinden vazgeçmesi için böyle bir olayın gerçekleştirilmesini sağladıklarını da iddia etti.

“Kaplan rica etti, Yılmaz bıraktırdı”

Öte yandan Savaş’ın, önceki ifadelerinden birinde Servet Yılmaz ve Bora Kaplan hakkında ilginç bir iddiada bulunduğu öğrenildi. Savaş’ın ifadesinde, “2021 yılında Ankara’daki bazı gece kulüplerine yönelik olarak gerçekleştirilen bir operasyonda gözaltına alınan ve kaçak çalıştığı öne sürülen 30’dan fazla yabancı uyruklu kadının, Kaplan’ın ricası üzerine Yılmaz’ın talimatıyla serbest bırakıldığını” anlattığı kaydedildi.

“Gözdağı vermek istiyorlar”

T24’ün ulaştığı Savaş, aracının kurşunlanması olayıyla ilgili olarak şunları söyledi: “Ben yıllarca PKK’ya kafa tutmuş bir insanım. Uyuşturucu baronlarına boyun eğmem, korkmam. İfade verirken can güvenliğimin olmadığını söylemiştim ama koruma talebim olmamıştı. Bunun üzerine devlet bana koruma verdi. Kurşunlanma olayı da koruma polisi yanımda olduğu esnada yaşandı. Yanımda devletin verdiği silahlı koruma varken aracımın kurşunlanması olayı, devletin üst düzey isimlerinin tümüne bir gözdağı vermek amacıyla yapıldı. Ama benim devlete, adaletin tecelli edeceğine inancım tam.”

TIKLAYIN | Ayhan Bora Kaplan ve eski polis müdürlerinden şikâyetçi olan kişinin arabası kurşunlandı: “Asayiş müdürüne 30 bin dolar teslim ettim”

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir