Kolay İK, Türkiye İş Bankası’nın Kurum İçin Projesini Satın Aldı

Türkiye’nin yazılım alanında faaliyet gösteren Kolay İK, insan kaynakları platformunu geliştirmek ve hizmet çeşitliliğini artırmak amacıyla gerçekleştirdiği satın almalarla dikkat çekiyor.

Şirket, geçen Ağustos’ta işe alım ve aday takip sistemi Talentics’i bünyesine katmıştı. Son olarak, insan kaynakları analitiği çözümü Peopleoma’yı satın alarak büyümesine devam etti.
Peopleoma, Türkiye İş Bankası grup şirketlerinden Softtech Ventures Teknoloji A.Ş. bünyesinde geliştirilen bir kurum içi girişimcilik projesi olarak öne çıkıyor.

Kolay İK, geçen yılın son günlerinde Peopleoma’yı bünyesine katarak şirketlerin veri odaklı kararlar almasına ve bu süreçte rehberlik etmeye odaklanıyor. Softtech Ventures tarafından geliştirilen Peopleoma’nın, İK profesyonellerine Türkiye, ABD, Brezilya, Endonezya ve Tayland’da hizmet verdiği belirtiliyor. Şirket, bu birleşme ile daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

Kolay İK CEO’su Çağlar Yalı, insan kaynakları verilerinin analizinden geçen bir ölçeklendirme sürecinin, tüm şirketlerin iş gücü performansını iyileştirmenin ve geliştirmenin temelini oluşturduğunu vurguluyor. İK analitiği sürecinin şirketlere gelecek planlarını sağlam temeller üzerine inşa etme, verimliliği artırma ve maliyet kayıplarını önceden görme fırsatı sunduğunu ifade ediyor.

Kolay İK, gerçekleştirdiği satın almalar ve geliştirdiği çözümlerle şirketlere temel İK hizmetlerinin yanı sıra derinlemesine veri analizi sunmayı hedefliyor. Yapılan bu stratejik hamlelerle birlikte Kolay İK, müşterilere daha kapsamlı ve öngörülü İK çözümleri sunmayı amaçlıyor. Şirket, satın almalara devam ederek operasyonel karlılığını artırmayı planlıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir