Meta’nın Quest VR’ına Xbox desteği geliyor

Meta’nın Quest VR başlıkları, artık büyük oyunlara ev sahipliği yapacak. Xbox Cloud oyun uygulamasının beta sürümü, Meta Quest 2, Meta Quest 3 ve Meta Quest Pro dahil olmak üzere Meta’nın Quest serisi başlıkları için kullanılabilir durumda. Bu yeni uygulama sayesinde, kullanıcıların sadece Xbox Game Pass Ultimate aboneliğine ihtiyacı olacak ve yüzlerce Xbox oyununa Quest başlığı üzerinden erişebilecekler.

Meta Quest VR, yeni oyun deneyimini yaşamak için Xbox Kontrol Cihazı, PlayStation 4 kontrol cihazı, Nintendo Switch Pro veya gelecekte PlayStation 5 ile eşleştirilebilecek. Xbox bulut oyun uygulaması, Meta Quest Mağazası’ndan ücretsiz olarak indirilebiliyor. Ancak kullanıcıların, bu yeni iş birliğinden yararlanabilmek için ilgili başlıklarını en son Quest yazılım sürümüne güncellemeleri gerekiyor.

Kullanıcılar, televizyon veya oyun konsolu gerektirmeden, Quest VR üzerinden Starfield ve Forza Motorsport gibi yüksek kaliteli oyunların keyfini çıkarabilirler. Kullanıcılar, dört farklı boyutta ve farklı Meta Quest VR modellerinde, neredeyse her yerde oyun oynayabilirler. Qualcomm Snapdragon XR2 sayesinde, Meta daha iyi stereoskopik tam renkli geçiş için Quest 3 veya Pro’yu öneriyor.

Meta’nın Quest VR’ına Xbox desteği geliyor

Quest başlığı üzerinde Xbox Bulut Oyunlarından yararlanmak için, kullanıcıların desteklenen kontrol cihazını Quest başlığına eşleştirmeleri ve Xbox Game Pass Ultimate abonesi olan Microsoft hesaplarına giriş yapmaları gerekiyor.

Bu adım, her iki şirket arasında daha geniş bir iş birliği için atılmış bir adım. Microsoft Teams, Office ve Windows Deneyimi’ni VR’a getirmeyi hedefliyorlar. Meta, kısa süre önce 1.1 milyar sosyal medya fotoğrafı üzerinde eğitilen yeni bir görüntü üreteci tanıttı. Şirket, kullanıcı gizliliğini artıracak koruyucu önlemler getirmeye de odaklanıyor. Hatta Microsoft Teams, gelecek yıl VR toplantı deneyimi için 3D olarak sunulacak.

İlgilenenler, VR oyun deneyimi için 499$ fiyatla Meta Quest 3‘ü satın alabilirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir